Praca prawnika w kancelarii

Praca prawnika w kancelarii

Praca prawnika nie należy do najłatwiejszych. Nie dość, że najpierw należy skończyć pięcioletnie studia, to jeszcze ukończenie ich nie daje nam tak wysokich kwalifikacji, żeby być pełnoprawnym adwokatem, notariuszem, czy sędzią. Przed pójściem na prawo powinniśmy bardzo poważnie przemyśleć to, czy to w ogóle jest dla nas.

Kancelaria notarialna – co powinniśmy na jej temat wiedzieć?

Na pewno musimy zdawać sobie sprawę z tego, że praca notariusza troszkę różni się od pracy innych prawników. Po pierwsze notariusz nie chodzi na co dzień do sądu i nie musi bronić swoich klientów na sali sądowej. Po drugie notariusz nie udziela porad prawnych. Z takimi sprawami najlepiej jest udać się albo do adwokata, albo do radcy prawnego. Kolejną i bardzo ważną rzeczą jest to, że notariusz prowadzi swoją własną kancelarię notarialną, w której na co dzień stacjonuje. Jest to świetne wyjście dla kogoś, kto marzył całe życie o pracy prawnika i nie chciał występować w sądzie.

To, czym tak naprawdę zajmuje się notariusz?

Do notariusza wybieramy się najczęściej, gdy chcemy kupić lub sprzedać nieruchomość. Ponadto notariuszem jest osoba zaufania publicznego, która działa na podstawie kodeksów, etyki zawodowej, jak i na podstawie i w granicach prawa. Każdy z nas z pewnością chociaż raz odwiedził notariusza i może się co nieco o nim wypowiedzieć. Notariuszy możemy znaleźć w każdym większym mieście. Oznacza to, że wcale nie musimy bardzo długo szukać notariuszy. Jeżeli chcemy podpisać intercyzę albo poświadczyć coś za zgodność z oryginałem – tutaj także powinniśmy się udać do notariusza. Kancelaria notarialna powinna być w centrum miasta niemalże na każdym jego rogu, dlatego korzystajmy z tego typu rozwiązań.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat kancelarii notarialnych i samych w sobie notariuszy?

Jeżeli chcemy spisać testament, udajmy się także do notariusza. On nam pomoże. Ponadto tworząc testament u notariusza bezpośrednio, bardzo trudno będzie go podrobić. Wszyscy musimy wiedzieć o tym, że droga do zostania notariuszem nie jest niestety usłana różami. Co prawda w tych większych miastach notariusze bardzo dużo zarabiają, ale jednak w mniejszych miastach muszą sobie dorabiać i nie stać ich na sekretarkę.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl.

Radca

Radca Prawny z pasji, z wykształcenia dziennikarz / copywriter. W swoich tekstach staram się odpowiadać na najważniejsze pytania dotyczące porad prawnych. Nie można jednak brać ich jako pewnik. Nie ponoszę odpowiedzialności, za konsekwencje płynące ze stosowania moich porad prawnych.

© 2018 Aplikacje Biznesowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.