Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, w pracy często spędzamy większość naszego życia. Z tego powodu powinna ona gwarantować odpowiednie zarobki, oferować przyjazną atmosferę i minimalizować różnego rodzaju stresy. Niestety znalezienie dobrej pracy jest sporym wyzwaniem. Mimo to istnieją sposoby, które znacznie ułatwiają ten proces.
Cały czas podnoś swoje kwalifikacje
Osoba, która ciągle chce się uczyć nowych rzeczy i nie boi się wyzwań, często przyciąga uwagę wielu cenionych pracodawców. Dzieje się tak, ponieważ świat nieustannie się zmienia i tylko ludzie, którzy wciąż pracują nad poziomem swojej wiedzy, będą w stanie nadążyć za potrzebami różnych klientów. Dlatego warto zapisywać się na ciekawe kursy i zdobywać kolejne umiejętności.
Niestety posiadanie atrakcyjnych dla pracodawcy zdolności to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym krokiem jest przedstawienie ich w odpowiedni sposób w CV, które powinno przekonać rekrutera, że świetnie sprawdzisz się na wybranym stanowisku. Niewiele osób wie, co napisać w CV, by było ono naprawdę wartościowe i czytelne. Na szczęście dzięki pewnym sztuczkom można szybko stworzyć dokument, który przyciągnie uwagę pracodawcy i na długo zapadnie mu w pamięci.
Co napisać w CV, żeby dostać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Napisanie prostego CV, w którym wymienisz swoje doświadczenie, wykształcenie oraz zdobyte umiejętności nie jest żadną sztuką. Prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie CV, które wyróżni się spośród innych zgłoszeń kandydatów i znacznie zwiększy Twoje szanse na sukces w rekrutacji. Według niektórych badań pracodawca poświęca średnio kilka sekund, aby przejrzeć jedno CV. Dlatego to bardzo ważne, by jak najlepiej wykorzystać ten krótki czas.
Skuteczne CV powinno być przede wszystkim stworzone z myślą o wymaganiach konkretnego pracodawcy. Wysyłanie tego samego dokumentu do kilkunastu różnych firm nie przyniesie zbyt dużych rezultatów, ponieważ większość rekruterów szuka kogoś, kto świetnie sprawdzi się na jednym stanowisku. Z tego powodu warto dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, do której aplikujesz i dobrze przemyśleć, co napisać w CV, żeby sprostać przede wszystkim ich wymaganiom.
Dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej
Kiedy ludzie pracują na tym samym stanowisku przez kilka lub kilkanaście lat, często zapominają, jak wygląda w rzeczywistości proces rekrutacji. Dlatego, gdy decydują się znaleźć inną pracę, nie do końca wiedzą, jak się za to zabrać i popełniają dużo podstawowych błędów. Większość z nich ma miejsce podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Gdy masz stałą pracę, którą wykonujesz przez dłuższy czas, powinieneś pomyśleć o tym, żeby z samej ciekawości i dla treningu wybrać się na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Nie musisz od razu zmieniać miejsca zatrudnienia, ale w ten sposób przypomnisz sobie, jak należy się zachowywać na takim spotkaniu i co zrobić, aby dostać pracę. Przede wszystkim warto pamiętać o eleganckim, skromnym stroju, dobrych manierach oraz o zachowaniu spokoju.