Certyfikowany Partner Google to prestiż, który pomaga “błyszczeć” w branży i pozyskiwać nowych klientów. Partnerskie logo, które pojawia się przy nazwie firmy w wyszukiwarce świadczy o wiedzy, kompetencjach, stabilności finansowej i profesjonalizmie. Sama ikona graficzna zachęca zatem do zapoznania się z ofertą i skorzystania z usług. Co warto wiedzieć o programie Google Partners?
Certyfikowany Partner Google odpowiedzią na wymagania klientów
Klienci, którzy poszukują agencji reklamowych są albo sprecyzowani i wiedzą czego chcą, albo szukają ogólnej pomocy. Google w swoim programie partnerskim uruchomił specjalizacje, dotyczące oferowania konkretnych usług. Cel? Klienci precyzują swoje potrzeby, wpisują je w wyszukiwarkę efektem czego wyskakują tylko ci partnerzy, którzy spełniają wymagania.
Przykładem jest znalezienie agencji, która świadczy usługi w zakresie reklamy mobilnej na urządzeniach przenośnych.
Jak się wyspecjalizować, czyli testy certyfikacyjne Google Partners
Podstawowym kryterium do tego, aby firma ogłosiła się jako Certyfikowany partner Google jest zdobycie przez przynajmniej jednego pracownika certyfikatu Google Ads. Testy są darmowe, ale dokładnie weryfikują wiedzę uczestnika. Nie ma dróg na skróty. Udostępniona platforma Google Academy for Ads umożliwia sprawdzenie się na poziomach podstawowym i zaawansowanym. Jednocześnie testy certyfikacyjne wyłaniają specjalizacje, dlatego podzielone są na profesje:
– Podstawy Google Ads – sprawdzanie wiedzy teoretycznej na dwóch poziomach zaawansowania, oraz metody optymalizacji i zarządzania kampaniami reklamowymi;
– Reklama w sieci wyszukiwania – weryfikacja umiejętności tworzenia, pomiaru i optymalizacji kampanii reklamowych w sieci wyszukiwania z pomocą narzędzi Google;
– Reklama w sieci reklamowej – weryfikacja umiejętności tworzenia, pomiaru i optymalizacji kampanii w sieci reklam z pomocą narzędzi Google;
– Reklama mobilna
– Reklama video
– Reklama w Zakupach Google – weryfikacja umiejętności na dwóch poziomach zaawansowania dotycząca tworzenia konta Merchant Center i feedu produktowego.
Google, który poleca swoich partnerów, czyli co się dzieje po uzyskaniu tytułu?
Ścieżka do osiągnięcia prestiżu nie jest łatwa. Nie łatwo bowiem stać się osobistym “przyjacielem” Google’a. Kiedy jednak cel zostanie osiągnięty pewnym jest, że prestiż i obroty firmy wzrosną. Figurowanie na liście google partners jest wyróżnieniem, ale wypracowanym. Profil marki widziany z zewnątrz składa się z:
– ogólnego opisu marki;
– zakresu specjalizacji, jakie proponuje w swoich usługach;
– sprecyzowane branże, jakimi marka się zajmuje;
– dane kontaktowe.
O takiej reklamie marzy wiele agencji reklamowych.