Chcesz wyjść z długów? Złóż wniosek o upadłość konsumencką!

Chcesz wyjść z długów? Złóż wniosek o upadłość konsumencką!

Zaciąganie kredytów i pożyczek wiąże się z dużym ryzykiem. Nawet jeśli w chwili podpisania umowy kredytowej nasze finanse mają się dobrze, nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Wyjście z długów nie jest łatwe, ale przy odrobinie wysiłku okazuje się jak najbardziej wykonalne.

Jak możesz pozbyć się długów?

W życiu każdego z nas mogą zdarzyć się sytuacje, o których wcześniej nawet byśmy nie pomyśleli. Wypadki losowe mogą przydarzyć się każdemu, ale utrata ciągłości finansowej i zadłużenie nie są sytuacjami bez wyjścia.

Istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się długów. Czasem można dojść do porozumienia z wierzycielem i znaleźć rozwiązanie, które satysfakcjonuje obie strony. Gdy dłużnik nie ma takiej możliwości, pozostaje złożenie wniosku o upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka czy bankructwo to pojęcia, które mają wyjątkowo pejoratywne znaczenie w świadomości wielu osób. Niemniej jednak w rzeczywistości upadłość konsumencka nie jest tak straszna, jakby się mogło wydawać.

Upadłość konsumencka to sądowa procedura, która pozwala na częściowe lub całkowite oddłużenie. Ze względu na złożoność postępowania, taka procedura może trwać nawet do 5 lat. W toku postępowania dłużnik zrzeka się majątku, który zostaje zlicytowany przez syndyk na rzecz zaspokojenia roszczeń wierzycieli.

Złóż Wniosek o upadłość konsumencką i ciesz się życiem bez długów!

Wniosek o upadłość konsumencką należy wypełnić i złożyć w sądzie po uiszczeniu opłaty w wysokości 30 złotych. W toku postępowania sąd uzgadnia, czy powstałe zadłużenie rzeczywiście jest skutkiem nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń losowych, na które dłużnik nie miał wpływu, czy jest efektem zwykłego zaniedbania obowiązku terminowego spłacania rat.

Zakończona procedura upadłości konsumenckiej pozwala dłużnikowi uwolnić się od zaległych zobowiązań i cieszyć się życiem wolnym od długów. Jedyną niedogodnością, oprócz utraty dotychczasowego majątku, jest konieczność uzyskania zgody sądu na zaciągnięcie kredytu w przyszłości czy kupno sprzętu na raty.

Radca

Radca Prawny z pasji, z wykształcenia dziennikarz / copywriter. W swoich tekstach staram się odpowiadać na najważniejsze pytania dotyczące porad prawnych. Nie można jednak brać ich jako pewnik. Nie ponoszę odpowiedzialności, za konsekwencje płynące ze stosowania moich porad prawnych.

© 2018 Aplikacje Biznesowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.