Produkcja różnych folii bąbelkowej

Produkcja różnych folii bąbelkowej

Folią bąbelkową producent określa elastyczny, plastikowy arkusz, z którego powierzchni wystają wypukłe kuleczki, wypełnione powietrzem. Folia pęcherzykowa znalazła szerokie zastosowanie w transporcie, gdzie zabezpiecza delikatne i kruche towary przed uszkodzeniem.

Produkcja folii bąbelkowej

Proces produkcyjny folii pęcherzykowej to szereg złożonych czynności. Pierwszą z nich jest wytwarzanie specjalnego granulatu z żywicy polietylenowej. Małe granulki, wielkości ziaren ryżu są następnie przetapiane w bardzo wysokiej temperaturze, zamieniając się w jedną cienką powłokę – podstawę bąbelkowych arkuszy. Następnie jest ona dalej podgrzewana, aż do momentu, gdy zamieni się w ciecz.

Umieszczona w specjalnym cylindrze ciecz zostaje wyciśnięta na dwa plastikowe arkusze złożone z cienkiej folii. Dalej surowiec zostaje spłaszczony i przepuszczony przez wałek, wyposażony w niewielkie otwory. Transportowana w perforowanym cylindrze folia nabiera powietrza, które trafia do otworków. Kolejne wałki przesuwają drugą warstwę folii, zamykając w powstałych dziurkach pęcherzyki powietrza. Na koniec gotowy arkusz folii bąbelkowej zostaje przycinany do pożądanych wymiarów i nawijany na rolę. I w takiej postaci jest sprzedawany.

Folia pęcherzykowa i jej rodzaje

Produkcja folii bąbelkowej wyodrębnia cztery podstawowe rodzaje tego surowca. Wymieniając od najmocniejszego do najdelikatniejszego, są to warianty: strong, standard, light i super light.

Wersja strong, to Folia bąbelkowa o gramaturze 110 kilogramów na metr sześcienny. Spotykana jest w wariancie dwu lub trójwarstwowym, stanowiąc jednocześnie najgrubsze i najbardziej wytrzymałe tego typu rozwiazanie dostępne na rynku.

Standard, to także wytrzymała folia pęcherzykowa, zalecana do ciężkich towarów. Podobnie jak wariant strong, może mieć dwie lub trzy warstwy, o gramaturze, analogicznie 60 kg/m³ i 75 kg/m³.

Mówiąc o rodzaju light, mamy na myśli natomiast nieco cieńszy rodzaj folii bąbelkowej. Z reguły jej gramatura nie przekracza 45 kg/m³, przy jednoczesnym występowaniu dwóch lub trzech warstw.

Najcieńsza i najdelikatniejsza odmiana folii z pęcherzykami powietrza nosi nazwę super light. W przeciwieństwie do pozostałych spotkamy ją tylko w wersji dwuwarstwowej. Gramatura folii bąbelkowej super light wynosi maksymalnie 38 kg/m³.

Radca

Radca Prawny z pasji, z wykształcenia dziennikarz / copywriter. W swoich tekstach staram się odpowiadać na najważniejsze pytania dotyczące porad prawnych. Nie można jednak brać ich jako pewnik. Nie ponoszę odpowiedzialności, za konsekwencje płynące ze stosowania moich porad prawnych.

© 2018 Aplikacje Biznesowe. Wszystkie prawa zastrzeżone.